ADVANTAN KREM NEDİR VE NE İŞE YARAR?

ADVANTAN KREM

Advantan krem, birçok cilt problemlerini önlemek ve tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle Egzama hastalığıyla baş edenlerin mucizevi kremi olarak alınır. Peki başka hangi hastalıklarda kullanılır? Gelin içeriğini beraber inceleyelim.

ADVANTAN KREM NE İŞE YARAR?

advantan-krem-ise-yariyormu
advantan-krem-ise-yarar

ADVANTAN, alerjik ve iltihabi deri reaksiyonlarını baskılar. Kızarıklık, ödem, kaşıntı, deri kalınlaşması ve deri yüzeyinde tabaka oluşumu veya deride yanma-ağrı gibi deri problemlerinden kaynaklı belirtilerin hafifletilmesini sağlar. Özellikle ekzema tedavisi için kullanılan bu krem, ani gelişen ekzama, sulu ekzema, deri döküntüleri ile seyreden ekzama, çocuklarda ekzama, temas ekzeması , alerjik deri iltihabı gibi farklı sınıflandırılmış olan hastalıklarda da kullanılır.

ADVANTAN KREM İÇERİĞİ

Etken maddesi Metilprednisolon‘ dur. Bu krem, yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahiptir.

İlacın yardımcı maddeleri: Desil oleat, gliserol monostearat %40-55, setostearil alkol, katı yağ, kaprilik-kaprik-miristik-stearik trigliserid, makrogol stearat 40 (tip I), gliserol %85, disodyum edetat, benzil alkol, bütil hidroksitoluen, saf su.

ADVANTAN KREM NASIL KULLANILIR ?

İlk olarak bu kremi mutlaka doktorunuza danışarak nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Genel olarak günde bir kez ince tabaka şeklinde hastalıklı deriye sürülür ve hafif ovalayarak cilde yedirilir. Kullanım süresi yetişkinlerde genellikle 12 haftayı aşmamalıdır. Çocuklarda ise bu süre 4 haftayı aşmamalıdır.

ADVANTAN KREM GÜNCEL FİYATI

30 gr kremin güncel fiyatı 14,78 TL’dir.

ADVANTAN KREM KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Göz ile temasından kaçınınız.
  • İlacın etken maddelerini iyi kontrol ediniz ve herhangi birine alerjiniz varsa kullanmayınız.
  • Bu ilacı Tüberküloz, çiçek, suçiçeği, zona, uçuk ve virüslerin neden olduğu diğer deri enfeksiyonları ile yüzünüzde kızarıklık ve şişlik veya ağız çevresinde kaşıntı, kızarıklık, döküntü varsa veya aşı sonrası deri reaksiyonlarında kullanmayınız.
  • Krem, Gül hastalığı ve sivilce tedavisinde kullanılmaz.
advantan krem kullanırken dikkat edilmesi gerekenler
advantan krem kullanırken dikkat edilmesi gerekenler
  • Kremi sürdüğünüz bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız.
  • İlacı kullanmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün içerisinde durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse veya farklı bir yan etki fark ederseniz lütfen doktorunuza başvurunuz.
  • Gebelik ve emziklilik dönemlerinde de mutlaka doktorunuza bu durumu söyleyip danışınız.

 

About admin

Check Also

BioGaia Damla Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği ve Yan Etkileri

BioGaia damla, sindirim sistemi hastalıklarını ve ishal, kabızlık, kolik gibi bağışıklık sistemi hastalıklarını tedavi etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir