Anne Sütünü Arttıran Komposto Tarifi

1Anne Sütünü Arttıran Komposto Tarifi

Anne sütünü artıran komposto özellikle yeni doğum yapmış , lohusa anneler ve sütünün kalitesini artırmak isteyen emziren anneler için harika bir sağlıklı içecektir. Anne sütü biliyorsunuz ki inanılmaz bir mucizedir. Bebeğinizin doğum sürecesin den sonra büyümesi ve belli bir döneme kadar sadece sizin sütünüzle beslenmesi inanılmaz bir gerçek. Ama sütünüz az ise ve ya sütünüz çok ama bebeğiniz doymuyorsa süt kalitenizi artırmak içinde bu doğal ve şekersiz komposto tarifimizi mutlaka denemelisiniz.

Emziren annelerin süt arttırıcı olarak tükettiği organik ve besleyici besinlerin başında da elbette  kuru meyvelerle hazırlanan kompostolar ,içecekler geliyor. Doğru beslenme anne sütünü etkiliyor lakin , tarifini paylaştığımız anne sütünü arttıran komposto ile anne sütünüzün niteliğini arttırabilirsiniz. İçerisinde doğal ve faydalı kuru meyvelerden hazırladığımız süt arttıran kompostomuzu sıcak havalarda soğuk, soğuk havalarda sıcak olarak afiyetle içebilirsiniz. Emziren annelere özel hazırlanan bu tarifte şeker kullanmıyoruz. Bu sebeple kalorisi düşük, yararı büyük anne sütü arttıran içecek tarifimize siz isterseniz şeker ekleyebilirsiniz.

Anne Sütünü Arttıran Komposto Tarifi
Anne Sütünü Arttıran Komposto Tarifi

ANNE SÜTÜ ARTTIRAN KOMPOSTO TARİFİ :

Malzemeler:

5 adet gün kurusu

5 adet kuru erik

10 adet kuru dut

4 adet kuru incir

10 adet kuş üzümü

1 çubuk tarçın

1 litre su

isteğe göre şeker ilave edebilirsiniz fakat meyvelerin doğal şekeri yeterli olacak ve içeceğiniz sağlıklı formunu bozmamış olursunuz ; şeker atmanızı önermiyoruz.

Yapılışı :

Tenceremize 1 litre suyu ekleyelim. İçerisine gün kurusu, erik, kuru dut, kuru incir, kuş üzümü, çubuk tarçın ekleyelim. Şekersiz hazırlanan bu kompostoyu isterseniz damak tadınıza göre şeker ekleyerek hazırlayabilirsiniz.

Orta ateşte kaynaması için bırakalım . Kaynamaya başladıktan sonra kısık ateşte 5 dakika bırakıp altını kapatalım ve ocaktan alalım . Soğuk havalarda sıcak, sıcak havalarda soğuk içerek hem serinleyebilir hem de anne sütünüzü arttırabilirsiniz. Özellikle yeni anneler için anne sütünü arttıran komposto tarifimiz yalnızca süt arttırmanızı değil, süt kalitesinin artmasına da yardımcı olur. Afiyet olsun.

About admin

Check Also

SÜT PROTEİNİ ALERJİSİ NEDİR

SÜT PROTEİNİ ALERJİSİ NEDİR?

SÜT PROTEİNİ NEDİR? 2022 Süt proteini alerjisi inek sütünün içinde bulunan proteinlere karşı bağışıklık mekanizmalarıyla oluşan reaksiyonlardır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir