Salı, Aralık 5, 2023

BioGaia Damla Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, İçeriği ve Yan Etkileri

BioGaia damla, sindirim sistemi hastalıklarını ve ishal, kabızlık, kolik gibi bağışıklık sistemi hastalıklarını tedavi etmek ve bebeklerde ve küçük çocuklarda sağlıklı bir bağırsak florası dengesini korumak için kullanılır.

BioGaia, probiyotik içeren gıda takviyeleri üretiminde uzmanlaşmış İsveçli bir sağlık firmasıdır. Şirket, yetişkinler için ürünlerin yanı sıra bebekler ve küçük çocuklar için takviyeler sunmaktadır.

BioGaia Damla Nedir?

Probiyotikler, sindirim ve bağışıklık sistemimizin düzgün çalışmasına yardımcı olan faydalı mikroplardır. Bize BioGaia damlalarının ne olduğunu sorarsanız, bunların kısa bir şekilde probiyotik içeren bir gıda takviyesi olduğunu söyleyebiliriz.

BioGaia gaz damlaları, yararlı mikroplar tarafından bağırsakta doğal bir dengenin korunmasına yardımcı olan olan laktik asit bakterisi Lactobacillus reuteri Protectis’i (L. reuteri) içerir. Reuteri DSM 17938), reuteri bakterisini içeren probiyotik bir gıda takviyesidir. Büyük olasılıkla, kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Özellikle yeni doğan bebeklerde 15.günden itibaren gaz sorununun kendini göstermesi ve bu gaz sorununun üç aya kadar sürmesi muhtemeldir. Diğer bebeklerle karşılaştırıldığında, bazı bebeklerin daha ciddi bir gaz sorunu varken, diğerlerinin daha az ciddi bir gaz sorunu vardır. Bebeklerde, özellikle kolikten muzdarip olanlarda gaz sorunları üç aya kadar sürebilir.

Bu durumda hem bebek hem de anne huzursuz olur ve anne psikolojik olarak tükenir. Çocuğunuz bu durumu yaşadıysa, bir doktora danışmalısınız. Bu gibi durumlarda çocuk doktorları gaz damlası verebilir.
Gaz sorunu olan bebekler, doktorların tipik olarak önerdiği damlalardan biri olan Biogaia damlalarından yararlanabilir. Biogaia damlaları bebeklerde gaz problemlerini hafifletmeye yardımcı olur.

BioGaia gaz damlası,

İlaç eczanelerde mevcuttur. Renksiz ve kokusuz süspansiyon şeklinde bir damladır. 5 mL içeren şişelerde mevcuttur. Fonksiyonel barsak hastalığı tanısı konmamış kişilerde gaz problemlerini tedavi etmek için kullanılan bu damla, altı aylık ve üç yaşındaki bebeklerde de kullanım için uygundur. Dünyanın her yerinde bulunan en etkili damlalardan biridir ve özellikle kolik bebeklerle ilişkili gaz problemleri için iyidir.

Bebeklerin bağırsakları yeterince iyi bakteri içermediğinden, gaz problemleri genellikle gelişimin erken evrelerinde kendini gösterir. Bu sorunların tedavisi söz konusu olduğunda, bağırsak düzenleyici probiyotikler mevcut en etkili seçenektir. Daha önce belirtildiği gibi, bu damla en saf haliyle bir probiyotik görevi görür. Yenidoğanlara ek olarak, çocuklar ve yetişkinler bu ağrı kesici yöntemle tedavi edilir.

BioGaia Damla Fiyatı

BioGaia damlalarının fiyatı hızlı dalgalanmalara maruz kalmaktadır. Eczanedeki reçetenin bedeli 93 tl civarındadır. Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Inc.Sh . lisansa sahip olan şirkettir.

BioGaia Damla Ne İşe Yarar?

Özetle, BioGaia Damla ne işe yarar sorusuna cevap olarak; kabızlık ve ishal gibi sindirim sistemi sorunlarını tedavi etmek ve yeni doğanlarda gazı gidermek için kullanılır.
Damla, sindirim sistemi florasının yenilenmesine yardımcı olur. Bu damla aynı zamanda yeni doğanlar için en sık önerilen ürünlerden biridir ve mide ve bağırsak problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Düzenli kullanımın, gaz rahatsızlığından çığlık atan bebeklerin sorununa yardımcı olduğu iddia edilmektedir.

Biogaia Damla Etkisini Ne Zaman Gösterir?

BioGaia damlanın etkisini ne zaman göstermesi gereken süre bebekten bebeğe değişir. Yaygın görüş birliği, iki hafta içinde ele alınacağı yönünde. Düzenli kullanım, istenen etkiyi elde etmede en kritik faktördür. Rutin olarak ve her gün reçetede belirtilen dozda alındığında gaz problemi üzerinde kısa vadeli bir etkisi olduğu görülmektedir.

BioGaia Damla Nasıl Kullanılır?

BioGaia Damla Nasıl Kullanılır?
BioGaia Damla Nasıl Kullanılır?

BioGaia damla için önerilen doz hem çocuklar hem de yetişkinler için günde 5 damladır. Flora bu günlük dozajla yeniden dengelenebilir.
Hastalara, düzenli olarak kullandıklarından emin olmak için kendileri için uygun bir zamanda BioGaia almaları önerilebilir.

BioGaia Damla Bebeklerde Kullanımı

Yenidoğanlarda BioGaia Damlalarını kullanma talimatları aşağıdadır:

Bebeklerde kullanım genellikle 5 damla şeklindedir. Damlalar oral yoldan verilir. Ayrıca bebeklerin mamasına karıştırılarak da kullanılabilir. Yenidoğanlarda günlük olarak kullanmanın sakıncası yoktur. Yine de, bir doktor veya başka bir sağlık uzmanının tavsiyesi üzerine kullanmak faydalıdır. Bebeğinizin doktoru bu konuda en güncel bilgileri sağlayabilecektir.


Bebeği beslemeden önce veya sonra kullanılmasında herhangi bir riski yoktur. Emziren kadınların çocuklarını emzirirken meme uçlarına damlamaları da önerilmektedir. Sonuç olarak, bebek annesinin göğsünü emerken damladan yararlanacaktır.
Damlayı mama ile karıştırmak için 40 dereceden daha sıcak yiyecekler önerilmez.
Sonuç olarak, gıdanın sıcaklığına göre damlatılmalı ya da doğrudan bebeğe ağız yoluyla verilmelidir. Şişeyi her kullandığınızda, önce iyice çalkalayın. Ek olarak, bir kaşıkla veya hemen ağza dökülerek kullanılabilir.

Biogaia Damla Yan Etkileri

Damlaların vücudun doğal bağırsak florasının önemli bir parçası olması nedeniyle Biogaia damlalarının bilinen hiçbir olumsuz etkisinin olmadığı belirtilmektedir, bu nedenle damla güvenli şekilde kullanılabilir.
Damla içerdiğindeki maddelerden dolayı alerjik reaksiyonlar ile karşılaşabilirsiniz. İçinde bulunan liyofilize lactobacillus kültürüne alerjisi olan kişiler kullanmaktan kaçınmalıdır.
Aynı zamanda, diğer şeylerin yanı sıra silikon dioksit ve ayçiçek yağı içerir. Üründeki bileşenlerden herhangi birine alerjisi olan kişiler için de önerilmez.
Bebeklerin alerjisi olup olmadığı bilinmediğinden, bir ürünün veya ilacın ilk kullanımından sonra alerjik reaksiyon yaşayıp yaşamadıkları konusunda dikkatli olmalısınız. Olumsuz bir reaksiyon durumunda, doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Biogaia Damla Kaç Aylık Bebeklerde Kullanılır?

Sorunuzu cevaplamak için, Biogaia damlaları bebeklerde doğdukları andan itibaren kullanılabilir, ancak kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Latest Posts

En Çok okunanlar