Ekşili Köfte Yanında Ne Yapılır?

Ekşili Köfte Yanında Ne Yapılır?

Ekşili köfte yanında ne yapılır? Ekşili köfte ile ne iyi gider? Ekşili köfte yanına ne gider? Ekşili köftenin yanına hangi yemekler ile damak çatlatan bir sofra kurulabilir, bütün sorularınıza yanıt vermek için eşsiz lezzetlere yer verdiğimiz bu listeyi sizlerle paylaşıyoruz. Umarız misafirlerinizi etkilemeyi başaracak bir sofrayı kusursuz bir şekilde servis edebilirsiniz.

Ekşili Köfte Yanına Ne Gider?

Ekşili köfte yanına ne gider? Tabi ki bu benzersiz lezzeti taçlandırmanız için en iyi seçim yanında pirinç pilavı sunmanız olacaktır. Ama pirinç pilavı sevmeyenler ya da yalnızca bununla yetinmek istemeyen kişiler için alternatif fikirlerimiz de bulunuyor. İsterseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu lezzetlerden kısaca bahsettiğimiz listemize bir göz atalım.

Ekşili Köfte Yanında Ne Yapılır?

  • Fırında kızartılmış bagetleri , vitamin  deposu olan ekşili köfte yanında sunabilirsiniz.
  • Köfte ile servis edilebilecek en ideal yemeklerden birisi pirinç pilavı olacaktır. Elbette damak zevkinize bağlı olarak bulgur pilavı seçimi de yapabilirsiniz.
  • Çorba olarak yoğurt bazlı ama içerisinde pirinç ve bulgur olması derseniz ; Şehriyeli yoğurt çorbası yapabilirsiniz. Ya da yormayan ve her mutfağın vazgeçilmezi olan kolay bir mercimek çorbası yapabilirsiniz.
  • Ekşili köfte yanında ne yapılır ? diye sorulduğunda ilk söylenecek lezzetlerden birisi ise makarnadır. Fırında veya soslu bir biçimde hazırlayacağınız nefis bir makarna sofranızı neşelendirmeye yetecektir.
  • Bilirsiniz ki patates ve köftenin geçimi eşsiz bir lezzeti bizlere sunuyor. Her ne biçimde olursa olsun köftenin yanında sunulacak patates o sofranın olmazsa olmazıdır. yemeğiniz  ile sunacağınız patates salatasının üzerine bir ölçüde limon sıkmayı unutmayın.
  • Ekşili köfte yanına ne gider merak ediyorsanız “sebze kızartması” hazırlamayı deneyin. Patlıcan, kabak, domates ya da havucu kızartarak hazırlamış olduğunuz bir sebze kızartması ana yemeğinizle birlikte eşsiz bir uyum sağlayacaktır. Kızartmayı bol yağda yapmak yerine daha sağlıklı hale getirmek için fırında da sebzelerinizi kızartabilirsiniz. Bunun yanı sıra damak zevkinize uygun sebze karışımlarını kızartarak oluşturduğunuz bir seçiminiz varsa bunu da deneyebilirsiniz.
  • Tatlı olarak da hafif ve çok ağır olmayan ,damak da ekşili köfte sonrası  şireli tatlı olarak ; Revani ve kadayıflı tatlıları tercih edebilirsiniz.

About admin

Check Also

Kavurmanın Yanına Hangi Yemek Gider ? Birbirinden Lezzetli 5 Tarif

Kavurma Yanına Hangi Yemek Gider ? Birbirinden Lezzetli 5 Tarif

Kavurmanın Yanına Hangi Yemek Gider ? Birbirinden Lezzetli 5 Tarif Kavurma günümüz ekonomisinde et almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir