Salı, Aralık 5, 2023

Fotoshop yap fotomontaj yap

Bugünkü konumuz fotoshop yap , fotomontaj yap.Photoshop günümüzde internet kullanan birçok kişinin ihtiyaç duyduğu bir program haline gelmiştir. Özellikle sosyal medyanın hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte, fotoğraflar üzerinde düzenleme yapabilme ihtiyacımız artmıştır. Bu anlamda fotoğraflarınızı düzenleyebilmeniz için gerekli olan bilgileri içeren bir içerik hazırladık.

PhotoShop Nedir?

Photoshop programı, genel olarak önceden hazırda bulunan grafik veya fotoğraflarınızı kurgular oluşturarak değiştirebileceğiniz bir resim düzenleme programıdır. Yani bu program daha çok yeni resim oluşturmak yerine, var olan resimlerinizi düzenlemeniz için size yardımcı olabilecek bir programdır.

PhotoShop ile Neler Yapılabilir?

Genel anlamda hali hazırda var olan bir resmin düzenlenmesi olarak tanımlama zaten yapmıştık. Ancak detaya indiğimizde PhotoShop programı ile birçok grafik tabanlı işlemin, eklentiler ile birlikte düzenlenmesi mümkündür. Peki, PhotoShop ile neler yapılabilir?

 • Resimler üzerinde renkler ve efektler uygulayarak profesyonel çalışmalar yapılabilir
 • Fotomontaj çalışmalarını oldukça yeterli düzeyde yapılabilir
 • Resimler üzerinde onarma ve detaylı yapılandırma işlemleri yapılabilir
 • Resimler üzerinde profesyonel kolaj çalışmaları yapılabilir
 • HDR veya panoramik resimleri kolaylıkla oluşturabilir
 • Web sitelerinizi tüm grafik ihtiyaçları ile birlikte tasarlayabilir
 • Hareketli animasyonlar oluşturabilirsiniz.

Yukarıda maddeler halinde belirtilen işlemler PhotoShop programının yapabilecekleri ile ilgili sadece bazılarını içermektedir. PhotoShop son yıllarda gelişimine son sürat devam etmekte olan bir programdır. Bünyesinde bulunan yüzlerce eklenti sayesinde günümüzde 3 boyutlu animasyonlar dahi oluşturulabilmektedir. Tabi bu işlemlerin birçoğu için ekstra eklentiler elde etmek gerektiğiniz unutmamak gerekir.

PhotoShop programı bu haliyle profesyonel fotoğrafçılar, reklamcılar, web tasarım firmaları, televizyonculuk gibi birçok alanda üst düzey sıklıkla kullanılan bir grafik programıdır. Popüler dijital dünyanın vazgeçilmezi konumunda olan PhotoShop, sektörde lider haline gelmiştir. Senelerdir sürekli olarak güncellenerek de bu lider koltuğunu bırakmaya pek de niyetli değildir.

Fotoshop Yap

fotoshop yap
fotoshop yap

Resimlerine belli anlamda yapılandırmalar yapmak isteyen kullanıcıların “fotoshop yap” kelimesini sıklıkla dile getirdiğini görebiliriz. Peki, bu kelime ile yapılmak istenen şeyler nelerdir?

Kullanıcılar genellikle resimlerini kırmak, kesmek, boyutunu değiştirmek, renk ayarlarını değiştirmek ve efektler uygulamak için arayış içine girerler. PhotoShop programı tam olarak bu işlemler için biçilmiş kaftan olabilecek bir programdır. Bu program sayesinde istediğiniz gibi resimlerinizi profesyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcıların profesyonel olmayan kırpma, boyutlandırma vb. gibi ihtiyaçlarını karşılamak için çevrimiçi PhotoShop programları da geliştirilmiştir. Bu internet siteleri sayesinde, bilgisayarınıza herhangi bir program indirmeden fotoğraflarınızı web tarayıcınız üzerinden düzenleyerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Fotomontaj Yap

Bazı kullanıcıların resimlerini düzenlemenin yanında fotomontaj yapma ihtiyaçları oluşabileceğini de biliyoruz. Fotomontaj genel anlamda fotoğraf parçalarının birleştirilmesi ile ortaya çıkmış olan bir kolaj tekniğidir. Farklı farklı fotoğrafların ve bunların parçalarının belli bir düzende birleştirilmesi temeline dayanır. Fotomontaj tekniğini oldukça profesyonel bir şekilde PhotoShop programı ile yapabilirsiniz. Bu anlamda özellikle YouTube ve Udemy gibi platformlarda yer alan ücretli/ücretsiz PhotoShop eğitimlerine katılarak kendinizi bu teknik üzerinde ustalaştırabilirsiniz.

fotomontaj yap
fotomontaj yap

Cep Telefonunda Fotoshop Yap

Bilgisayar ortamına erişim sağlayamayan veya çok daha basit ve mobil bir şekilde resimlerini düzenlemek isteyen kişiler için cep telefonu uygulamaları da bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde kolaylıkla resimlerinize efektler uygulayabilir, kırpabilir, boyutlarıyla oynayabilirsiniz. Ayrıca bunların hepsini resimlerinizin kalitesi düşmeden yapmanız mümkündür. Peki, bu uygulamalar nelerdir?

 • AdobePhotoShop Express
 • AdobePhotoShopFix ve Mix
 • AdobeLightroom
 • Inshot Fotoğraf Düzenleyici
 • Picsart Photo Editor
 • YouCamSelfie Editor

Bu uygulamaların birçoğu ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Ancak ekstra profesyonel düzenlemeler ve efektlere ulaşmak istiyorsanız belli bir ücret karşılığında uygulamayı satın almalısınız.

Latest Posts

En Çok okunanlar