Gt ne demek instagram gt nasıl yapılır

Her geçen gün internet daha fazla hayatımıza giriyor. İnsanlar boş vakitlerini sosyal medya kullanarak değerlendiriyor. Popülerliğini arttırmak isteyen kişiler ise bu platformları daha çok kullanıyor. Tanınırlığını arttırmak isteyen kişiler GT nedir, Gt ne demek , Instagram’da GT ne demek, Twitter GT ne demek gibi sorular soruyor. Bu yazımızda bunları inceleyeceğiz.

GT Ne demek ?

Sosyal medyanın büyümesiyle GT ifadesi her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Geri Takip’in kısaltmasıdır. Kişiler takipçi sayılarını arttırmak için yapılan paylaşımlara “GT”, “geri takip” ve benzeri yorumlar yazarak karşılıklı olarak takipleşirler. Böylece takipçi sayılarını arttırırlar. GT yani geri takip yaparak takipçi kazanmak isteyenler sırasıyla şunları yapabilir;

  • Popüler ve kendini kanıtlamış sayfaları listeleyin.
  • Listelediğiniz bu sayfaların yaptıkları paylaşımların yorum bölümüne “GT”, “geri takip” gibi yorumlar yazın. Eğer başkaları yazdıysa onları takip edin.
  • GT yapmak için açılan gruplara üye katılabilirsiniz. Bu sayede sizin gibi GT yapmak isteyen kişilerle karşılıklı takipleşerek popülerliğinizi arttırabilirsiniz.

GT yapmak için açılan başta Facebook olmak üzere pek çok platformda grup bulunuyor.  Bu gruplara katılarak “Takip Edeni Takip Ederim” gibi paylaşımlarda bulunarak insanların sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram’da GT Ne Demek? Neden Kullanılır?

Günümüz dünyasının en çok kullanılan uygulaması olan Instagram, her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Tanınırlığını arttırmak isteyen kişiler ise en çok Instagram’ı tercih ediyor. Instagram’da GT ne demek sorusunu kendinize en az bir kez sormuşsunuzdur. Popülerliğinizi arttırmak için takipçisi yüksek olan hesapların paylaşımlarının altına yorum atabilir, kendi takipçi sayınıza yakın olan kişilere takip isteği gönderebilir, özel mesaj ile GT yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu sayede takipçi sayınız artacaktır.

Peki neden kullanılır? Günümüz dünyasında fenomen olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Artık fenomenlik meslek haline geldi. Takipçi sayınız ne kadar fazla olursa o kadar çok reklam satarsınız. Bu sayede kazanç elde edersiniz. Reklam satmak dışarıdan bakıldığında çok kolaymış gibi algılanıyor fakat öyle değil. Hesap sahipleri gününün büyük çoğunluğunu GT yaparak geçiriyor. Emeğinin karşılığını ise haliyle almak istiyor.

Instagram’da Nasıl GT Yapılır?

Instagram gibi çok fazla kullanılan platformlarda diğer platformlara göre daha kolay takipçi kazanabilirsiniz. Peki Instagram’da Nasıl GT Yapılır?

  • Takipçi sayısı size yakın olan kişilere özel mesaj ile GT yapmak istediğinizi yazabilirsiniz.
  • Biyografi bölümünüze “GT yapılır” şeklinde bir yazı ekleyebilirsiniz. Bu sayede takip isteği göndereceğiniz kişi profilinizi görüntülediğinde sizin neden takip isteği gönderdiğinizi anlayacaktır.
  • Etkileşimi yüksek, popüler hesapların paylaşımlarının altına “GT”, “GT yapılır” gibi yorumlar yazarak takipçi kazanabilirsiniz.
  • Hesabınızın herkese açık yapabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar paylaşımlarınızı görebilecektir.

GT yaptığınızda en iyi verimi alabilmek için sizi takip eden kişileri takip etmelisiniz. Eğer sizi takip eden kişileri takip etmezseniz sizi takipten çıkabilirler. Bu durumda takipçi sayınız düşecektir. Aynı şekilde sizde sizi takip etmeyen kişileri takipten çıkartın. Takip ettiğiniz kişilerin takipçilerinizden fazla olmamasına dikkat edin. Bu kötü bir görünüm verir. Yapacağınız GT işlemleri doğal görünmeli. Doğal görünmeyen hesaplar ise kullanıcılar tarafından beğenilmediği için rastgele veya keşfet üzerinden hesabınızı gören kişiler sizi takip etmeyecektir.

Twitter GT Ne Demek?

Dünya gündemini belirleyebilecek kadar güçlü olan Twitter’da da insanlar takipçi kazanmak istiyor. İnsanlar Twitter GT Ne Demek sorusunu soruyor. #takipedenitakipederim gibi popüler hashtag etiketlerini kullanarak takipçi kazanabilirsiniz. Bu etiketleri takip eden ve GT yapmak isteyen kullanıcılar sizi takip edecektir. Paylaşacağınız gönderilerin sonunda bu etiketleri kullanmanız takipçi sayınızın artmasında büyük rol oynayacaktır.

Bu yazımızda GT Nedir, Instagram’da GT Nedir, Twitter GT Ne Demek sorularını yanıtladık. Sizlerle paylaşmış olduğumuz taktikleri kullanarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Zamanla istediğiniz takipçi sayısına ulaşabilmeniz için GT yapmak son derece önemli.

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir