Siğil Duası Nedir ? Nasıl Okunur ?

Siğil Duası Nedir ? Nasıl Okunur ?

Siğil duasından önce siğil nedir onu açıklayalım .Siğil bir virüsten kaynaklanır bu virüs ; papillom veya HPV denilen virüs, deri ya da mukozalara bulaşınca, deride siğil denilen sonuçlara neden olur. Siğil öyle bir şeydir ki yayılmaya çoğalmaya başlayabilir. Hatta  insan papillom virüsünün her biri, vücudun farklı yerlerinde farklı siğillere neden olur. Örneğin elde veya yüzde çıkan siğille, genital bölgede çıkan virüs birbirinden farklıdır. Fakat bunların hepsinin kökeni aynıdır.

Bunun için günümüz de tıbbi alanda yöntemler vardır fakat bazen zaman alan tedaviler olabiliyor elbette. Birde eskiden günümüze kadar gelmiş Hz. Muhammed Peygamber Efendimiz’in siğil duası vardır.

Peygamberimizin Siğil Duası em – ebremu emren fe innema mubrimun

Peygamber efendimizin eşlerinden birinin elinde siğil çıkması üzerine, ona bir Dua okumasını söylemiştir. Bu duayı okuduktan sonra siğilin iyileştiği rivayet edilmektedir. Bu dua, Temren (siğil) duası olarak bilinmektedir. Ayrıca ikinci bir dua daha rivayet edilmiştir ki bunun da siğili kuruttuğu bilinmektedir.

1. Siğil Duası:“Em ebremu emren fe inna mübrimün.”

Anlamı: Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız.

2. Siğil Duası: Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.”

Anlamı: Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bu bendekini (siğilleri) küçült.

3.Siğil Duası : Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.

3 Adet kağıt alınıp her birine (ادرى ) yazılır.Her bir kağıda 3 İhlas ve 1 Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür.Ve her gün bir kağıt yakılır.

Büyük bir tuz tanesi üzerine 3 İhlas ve 1 Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür. Ve bu tuz bahçeye gömülür.

Ertesi sabah kalkar kalkmaz sağ elin işaret parmağı dil ile ıslatılır. Siğilin etrafında dairesel olarak 3 defa çevirilir. Sonra parmak tekrar ıslatılıp siğil tükrükle yağlanır. Bu işleme bir hafta boyunca devam edilir.

İğde ağacından Besmele çekerek bir adet dal koparılır.” Ya Rabbi bu dal kuruduğu gibi falancanın siğilleri de kurusun ” denir ve kuru dal bir kenara atılır.

Siğiller için okunacak dua

Siğil duası , çıkan her siğil için farklıdır. Yani vücudun farklı yerlerinde çıkan her siğil farklı dualar vardır bunları nasıl yapmanız gerektiğini ve duaların ne olduğunu sizlerle paylaşıyoruz.

  • Eldeki siğiller için okunacak dua :

Dua : ” La tera fiha ivecen ve la amla ” Bu duayı özellikle dualardan önce abdest alınırsa siğil duası okumanın fazileti daha artar ve Şafi adının hürmetine inş şifa bulacaksınız. Siğil duasını ele okurken 21 defa her siğile ayrı ayrı okumak gerekir.

  • Ayak siğili için okunacak dua :

Dua : ” Senesimuhuuu ale-hurtum. İnna belevnahum ke ma belevna ashabe’l-cenneh, iz aksemu le yasri munneha musbihin. Ve la yestesnun. Fe tafe aleyha taifun min rabbike ve hum naimun. Fe asbahat ke’s-sarim” ” Ayakta olan siğil herhangi bir kalem ile daire içine alınır mürekkepli çıkmayan kalem olursa daha iyi olur. Besmele ile dua okunur siğil geçene kadar okumaya devam edilir.

 

 

About admin

Check Also

wbc nedir

WBC NEDİR? WBC YÜKSEKLİĞİ VE DÜŞÜKLÜĞÜ NE ANLAMA GELİR?

WBC NEDİR? Tam kan sayımı tahlillerinde karşımıza çıkan WBC Nedir sorusuna cevap olarak, İngilizce olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir