Tarçınlı Sabun Nedir? Tarçınlı Sabun Nasıl Kullanılır?

Tarçınlı Sabun Nedir? Tarçınlı Sabun Nasıl Kullanılır?

Tarçınlı sabun, genellikle tarçın yapraklarından alınan esansiyel yağı içermektedir. Tarçın ve hindistan cevizi, portakal veya karanfil gibi kullanılan öteki kokulu maddeler benzer biçimde tatlı ve baharatlı kokan naturel kokulu bir sabundur. Aromaterapide kullanıldığında tarçın esansiyel yağının depresyon ve stresi tedavi etmiş olduğu söylenir.

Tarçınlı sabun ne işe yarar, tarçınlı sabun faydaları nelerdir, tarçınlı sabun nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt vereceğiz. Bugün makalemizde faydaları ve özellikleriyle önceden beri var olan haberimizin yeni olduğu ve yakında bomba etkisi yaratacak olan tarçın sabunundan bahsedeceğiz. Emin olun yakın zaman da herkes bu sabundan bahsedecek ve kullanımı artarak yaygınlaşacak.

Tarçınlı Sabun Neye İyi Gelir? Tarçınlı Sabun Faydaları

Tarçınlı Sabun Neye İyi Gelir? Tarçınlı Sabun Faydaları

Tarçınlı sabun cilde fayda sağlayabilecek antimikrobiyal özellikler içerir. Tarçın yüzyıllardır Çin yemeklerinde ve tıbbında kanser, grip ve hazımsızlık gibi ana rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmıştır. Bir çok insanın bilmediği şey ise ; tarçının birçok cilt, sağlık ve saç problemini tedavi etme özelliklerine de sahip oluşudur. Tarçın, Cinnamomum ağacının iç kabuğundan elde edilen bir baharattır.

Şimdi madde madde tarçının faydalarını sayalım ve minik minik özel notları da sizlerle paylaşalım.

 • Tarçınlı sabun akne, sivilce ve lekeleri tedavi etmeye yardımcı olur. Tarçın sabunu yüz ve vücuttaki akneleri ve sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olur. Tarçın sabunu, cildi kurutur ve cildin dış yüzeyine kan ve oksijen getirerek yapar.
 • Tarçın sabunu kuru cildi yatıştırır. Ölü cilt hücrelerinin atılmasına yardımcı olur ve cilde parlaklık ve esneklik kazandırmaya yardımcı olur. Tarçınlı sabunun içerisinde bulunan ; zeytinyağı ve hint yağı gibi bazlar sabunun bu özelliğinin kuvvetlendirir. Peeling etkisi yaratır.
 • Cilt iyileştirici olarak tarçın sabunu kullanabilirsiniz.
 • Tarçın sabunu ince çizgileri giderir. Kan akışını düzenlenmesini sağlar ve oksijeni kanı cildin dış yüzeyine getirir ve daha dolgun bir cilde neden olur.
 • Tarçın sabunu cilt enfeksiyonlarını önler, kesik ve yaraların tedavisine yardımcı olur.
 • Tarçınlı sabun saç uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Vücutta kan dolaşımının artmasını sağlayarak saç köklerinin ve saç derisinin gerekli beslenmeyi ve oksijeni almasını sağlayarak güçlü, güzel ve sağlıklı saçlara yol açar.
Tarçınlı Sabun Neye İyi Gelir? Tarçınlı Sabun Faydaları
Tarçınlı Sabun Neye İyi Gelir? Tarçınlı Sabun Faydaları
 • Saç derisi temizleyici olarak tarçınlı sabunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Tarçın sabunu saç rengini açmaya yardımcı olur ve saça ışıltı katar.
 • Tarçın sabunu yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. İnsan yaş almaya başladıkça kolajen parçalanmaya başlar ve bu da yaşlanma belirtilerine yol açar. İhtiyaç duyduğunuzda, sabundaki tarçın kolajen üretimini artırabilir ve bu sayede yaşlılık bellirtileri olan ince çizgilerden de kurtulmuş olursunuz.
 • Tarçın sabunu sivilceleri iyileştirir.
 • Kuru cilt tedavisine yardımcı olur.
 • Cildinizin nem oranını düzenler ve yeterli nemi size sağlar ; bu sayede daha sağlıklı görünen parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.
 • Tarçınlı sabun kullanımı ; Cilt sağlığını arttırmanızı sağlar.

About admin

Check Also

Aralıklı Oruç (If Diyeti) Nedir? 2022

Aralıklı Oruç (If Diyeti) Nedir? 2022 Aralıklı oruç diyeti, günümüzde if diyeti veya intermittent fasting …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir