Biber Dolmasının Yanına Ne Gider ?

Paylaş
 

Biber Dolmasının Yanına Ne Gider ?

Yaz aylarının en favori yemeği olan zeytinyağlı biber dolması hem lezzet hem de yapımı açısından sofralarımızın vazgeçilmezidir. Peki ” biber dolmasının yanına ne iyi gider? ” sorusunu bizde duyduk ve sorularınızı yanıtlamaya harika yemek önerileri ile karşınızdayız.

Zeytinyağlı biber dolması hem soğuk hem sıcak olarak tüketilebilir. İster çay saatlerinizin yıldızı, isterseniz ana yemek ya da ara soğuk- sıcak olarak sunabilirsiniz.

Biber Dolmasının Yanına Ne Çorbası Gider ?

⦁ Soğuk Ayran Çorbası
⦁ Köz Patlıcan Çorbası
⦁ Yayla Çorbası
⦁ Köz Domates Çorbası

Çorba ile sofranızın açılışını yapabilirsiniz. Özellikle soğuk yoğurtlu çorbalar tercih ederseniz biber dolmasının lezzetini katlamış olursunuz. Yemek daha fresh bir hale gelir.

Biber Dolmasının Yanına Hangi Salata Gider ?

Biber dolması ana yemeğiniz olduğu zaman yanına harika bir salata tamamlayıcı olabilir ve yemeğinizi en hafif şekilde tamamlamış olursunuz.

⦁ Çoban Salatası
⦁ Köz Patlıcan Salatası
⦁ Yoğurtlu Nohut Salatası

Yemeklerinizi salata ,çorba ya da başka bir zeytinyağlı yemek ile de sunabilirsiniz. Hangi zeytinyağlı yemekleri tercih edebiliriz şimdi o seçeneklerimize bakalım.

Biber Dolmasının Yanına Hangi Yemek Gider ?

Biber dolmasını ; ister zeytinyağlı ister kıymalı yapmak tercihinize kalmış. Her iki alternatifte de biber dolmanızın yanına zeytinyağlı yemek yapabilirsiniz.

⦁ Zeytinyağlı Taze Fasülye
⦁ Zeytinyağlı Barbunya
⦁ Patates Tava
⦁ Paçanga Böreği

Dilediğiniz başka soğuk bir zeytinyağlı yemeği tercih edebilirsiniz. Dilerseniz başka menü tercihiniz de mezeler de olabilir.

Mutlaka OKUMALISIN !  Mantının Yanına Ne Gider ? Yemek ve Tatlı Önerileri

Biber Dolmasının Yanına Hangi Meze Gider ?

Yemeğinizin yanına başka hafif seçenekte mezelerdir. Hem hafif tatlarıyla hem görselliğiyle yemeğinizi ve sofranızı daha da zenginleştirmiş olursunuz. Sunumları ise tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır.

yogurtlu kabak
⦁ Havuç Tarator
⦁ Atom Meze
⦁ Dereotlu Kabak Tarator
⦁ Yoğurtlu Patlıcan Salatası

Yemeğinizin tadını daha da lezzetli ve hafif olmasını sağlayabilir. Damak tadınıza göre dilediğiniz mezelerle sofranızı şenlendirin. Peki soframızın kapanışı tatlılara gelirsek ; biber dolmasının yanına hangi tatlı tatları tercih edebiliriz. Son olarak o seçeneklerimize de göz gezdirelim.

Biber Dolmasının Yanına Hangi Tatlı Gider ?

Zeytinyağlı biber dolmasını tat olarak hafiftir. Yemeği onun gibi hafif ve mideyi rahatsız etmeyen bir tatlı ile sonlandırmak harika olacaktır.

üzüm hoşafı

⦁ Soğuk Muhallebili Tatlılar
⦁ Üzüm Hoşafı (Başka Meyve Hoşafları vb… )

Bu yazı 186 kere okundu.
Etiketler:
biber dolması
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM