Bezelyenin Yanına Ne Gider ?

Bezelyenin Yanına Ne Gider ?
Paylaş
 

Bezelyenin Yanına Ne Gider ?

Bezelye özellikle yazın başlaması ile kendini raflarda göstermeye başlar. Dilerseniz tazecikken yemeğini yapabilir ya da kış için stoklayabilirsiniz. Bezelye yemeği yazın mutfaklarımızın favori yemeklerinden ve kurtarıcı yemeklerindendir.

Bezelyenin Yanına Ne Gider ?

Peki ” Bezelyenin Yanına Ne gider ?” sorusunu sizlerden duyuyor gibiyim . İster etli , ister tavuklu isterseniz etsiz bezelye yemeği yapın karar tamamen size ait. Bezelye yemeğini yaptık peki yanına ne yapacağız sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve yapabileceğiniz yemeklerin listesini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Haydi hep birlikte bakalım !

Bezelyenin Yanına Hangi Yemek Gider ?

Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı bir çok yemeğin yanına en lezzetli yancı yemektir. Şehriyeli ya da şehriyesiz tavuk sulu pirinç pilavı bezelye yemeğinizin yanına en lezzetli tercih olabilir.

Bezelyenin Yanına Ne Gider ?

Makarna

Bezelyeniz salçalı olduğu için sade tereyağlı makarna ya da peynirli makarna yapmayı tercih etmelisiniz. Ya da başka bir alternatif olarak ”beşamel soslu ve sebzeli lezzetli fırında makarna” pişirebilirsiniz. Salçalı ya da domates soslu makarna yaparsanız bezelye ile birlikte baskın bir salça tadı oluşur ve beklediğiniz kadar iyi sonuç alamazsınız.

Biber Dolması

Özellikle etsiz zeytinyağlı biber dolması bezelyenin yanına iyi gider. Bol yoğurt ile servis edebilirsiniz.

Bezelyenin Yanına Hangi Salata Gider ?

Çoban Salata

Bezelyenin yanına tam mevsimi olan mis kokulu domates salatalıklı çoban salata harika eşlik edecektir. Tam bir lezzetli yaz sofrasının tamamlayıcısı diyebiliriz.

Bezelyenin Yanına Ne Gider ?

Cacık

Cacık da salata türevlerinden sayabiliriz. Bol buzlu ,naneli bir cacık yemeğinize müthiş eşlik edecektir.

Semizotu Salatası 

Tam da mevsimi ve zamanı gelmişken sofralarımızda bol bol yer vermemiz gereken semizotu salatası bol yoğurtlu ve sarımsaklı olarak en lezzetli salata olarak sofranızın yıldızı olabilir. Ağızda bırakacağı fresh bir tatla her kaşıkta bezelyenin yanına güzel eşlik edeceğini biliyoruz.

Mutlaka OKUMALISIN !  Sevgiliyi Telefona Kaydetme İsimleri

 

 

Bu yazı 87 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM